Eğitim: Terapist Olma Yolculuğu

Psikoloji 3. ve 4. sınıf öğrencileri için eğitim duyurusu
Terapist olma Yolculuğu

Psikoloji okuyorsanız, üçüncü ya da dördüncü sınıf öğrencisiyseniz, biraz kafanız karışıksa, ya da terapist olmakla ilgili daha çok şey öğrenmek istiyorsanız “Terapist olmak istiyorum ama terapist ne yapar tam olarak bilmiyorum!” diyorsanız,
Sizi “Terapist olma Yolculuğu” eğitimimize davet ediyoruz.

Eğitimin içeriğinde bilgi aktarımı, deneyimsel egzersizler ve paylaşımlar vardır. Eğitimin ilk oturumunda katılımcıların ihtiyaçları belirlenir. Bu ihtiyaçlar eğitimin içeriğine eklenir. Konuşacağımız konulardan bazıları;
– İlk görüşme
– Kendi kariyer yolunu bulma ve yaratma
– Tanık olduğumuz hikayelere yaklaşımımız ve tanık olduğumuz hikayelerle kendi içimizde ne yaptığımız.
– Terapiyi sonlandırma
– Terapist olmak ne demektir? Terapist kimdir ve ne yapar?

Oturumlar dört hafta boyunca haftada bir gün üçer saat olarak yapılacaktır.
Eğitimin amacı öğrencilere ve yeni mezunlara bu mesleğe atılmayı düşünenlere kendi yol haritalarını çıkarırken destek olmak. Bunun için katılım sayısı maksimum altı kişidir.

Cuma sabah grubumuza kayıt yaptırabileceğiniz gibi kendi grubunuzu oluşturup size ve eğitmene uygun başka günlerde de eğitime katılabilirsiniz.
* Katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

* Ücret: 12 saat için 600 TL + KDV

Yer: Bahar Köse Karaca’nın ofisi

Adres: Gayrettepe Mah.Yıldız Posta Cad.Vefabey Sk. Yeşil Ap. B Blok K:5 D:15 Beşiktaş-İstanbul
Başlangıç Tarihi: 04 Mart cuma saat 12:00 – 15:00 (Eğitim içinde 15-20 dakikalık bir ara olacaktır)
Katılımcı sayısı: 4-6 (en az 4 en fazla 6 katılımcı olabilir)

Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için

0 532 484 96 86 (Hande Hanım)

Suzi Amado kimdir?

Suzi Amado klinik psikolog (MSc, ODTU, 2005) ve dışavurumcu sanat terapistidir (MA, CIIS, 2012). Koç Üniversitesi’nde psikoloji okuduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansını yapmak için Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne gitmiştir. Uzmanlığını aldıktan sonra bir süre İstanbulda farklı kurumlarda çalıştı. Daha sonra sanat terapisi alanında yüksek lisans yapmak için California Instıtute of Integral Studies’e gitti. Yüksek lisansının son yılında California Pacific Medical Center’da kanser hastaları, organ nakli hastaları ve yoğun bakım hastalarıyla çalıştı. 2012 yılında İstanbul’a dönen Suzi Amado şu an danışan görüyor, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders veriyor ve genç terapist adaylarının yollarını bulmalarına yardımcı olacak birebir ve grup eğitimleri veriyor. Terapi sürecinde sanat, yönlendirilmiş imgeleme, kum tepsisi ve öyküsel terapi uygulamaları yapan Amado Carl Rogers ve Brene Brown’un yaklaşımını benimsemiştir.