Eğitim: Terapiye Sanat Katalım

Terapiye Sanat Katalım

Terapi süreçlerinize sanat katmak ister misiniz?

Bazen söz yetersiz kalıyor ama ne yapabilirim bilmiyorum diyor musunuz?

“Sanat terapisti değilim ama terapide sanat kullanmak istiyorum!” diyorsanız bu grup tam size göre.  İlk görüşmede sanat terapisi nedir, terapiye sanat nasıl katılır temalı genel bir çerçeve çizeceğiz.  Daha sonra her hafta başka bir veya birkaç sanat uygulamasını deneyimleyerek ve bazen deneyimleterek öğreneceğiz.  Bu süreçte sizin getirdiğiniz vaka örneklerine de nasıl yaklaşabileceğimizi konuşacağız.

  1. Hafta: Sanat Terapisine Giriş ve Tiyatro
  2. Hafta: Hayat Ağacı
  3. Hafta: Müzik ve Yönlendirilmiş İmgeleme
  4. Hafta: Mandala ve Kapanış

Program içeriği ve akışı bu konuları içerecek ve grubun ihtiyaçlarına göre müzik, yazı, kum tepsisi, görsel sanatlar, teatral teknikler ve hareket teknikleri eklenecektir.

Eğer gruba katılamayacaksanız ve arzu ederseniz eğitimcimiz bire bir sanat terapisi konsültasyonu verebilir.

 

* Katılımcılara katılım belgesi verilecektir.
* Ücret: 12 saat için 750 TL + KDV
Yer: Bahar Köse Karaca’nın ofisi Gayrettepe

Adres: Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Vefabey Sk. Yeşil Ap. K:5 D:15 Beşiktaş
Başlangıç Tarihi: 07 Mart Pazartesi saat 12:00 – 15:00 (Eğitim içinde 15-20 dakikalık bir ara olacaktır)
Katılımcı sayısı: 4-6 (en az 4 en fazla 6 katılımcı olabilir)

Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kayıt için
0 532 484 96 86 (Hande Hanım)

 

Suzi Amado kimdir?
Suzi Amado klinik psikolog (MSc, ODTU, 2005) ve dışavurumcu sanat terapistidir (MA, CIIS, 2012). Koç Üniversitesi’nde psikoloji okuduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansını yapmak için Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne gitmiştir. Uzmanlığını aldıktan sonra bir süre İstanbulda farklı kurumlarda çalıştı. Daha sonra sanat terapisi alanında yüksek lisans yapmak için California Instıtute of Integral Studies’e gitti. Yüksek lisansının son yılında California Pacific Medical Center’da kanser hastaları, organ nakli hastaları ve yoğun bakım hastalarıyla çalıştı. 2012 yılında İstanbul’a dönen Suzi Amado şu an danışan görüyor, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders veriyor ve genç terapist adaylarının yollarını bulmalarına yardımcı olacak birebir ve grup eğitimleri veriyor.
Terapi sürecinde sanat, yönlendirilmiş imgeleme, kum tepsisi ve öyküsel terapi uygulamaları yapan Amado Carl Rogers ve Brene Brown’un yaklaşımını benimsemiştir.