Hakkımda

Klinik Psikolog Dr. Bahar Köse Karaca, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur; akademik yeterlilik ve becerileri sayesinde yine ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı ve Doktorasını tamamlamıştır. ODTÜ’deki öğrenim hayatı boyunca ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya hak kazanmış, yedi yıl boyunca devam ettiği görevinde birçok ders asistanlığı, Ayna Klinik Psikoloji Ünitesi’nde direktör yardımcılığı ve öğretim asistanlığı yapmıştır.

 

Ardından ODTÜ içerisinde bulunan Ayna Klinik Psikoloji Ünitesi’nde süpervizyon altında (öğretim üyelerinin yönlendirme ve değerlendirmesi) beş yüz seans psikoterapi hizmeti vermiştir. Psikoterapideki başarıları ve yeterliliği nedeniyle doktora öğrenimi sürecinde yine süpervizyon altında yüksek lisans öğrencilerine süpervizyon vermeye hak kazanmış; doktorası bitene kadar yaklaşık yüz altmış saat süpervizyon hizmeti sunmuş ve terapist yetiştirmek anlamında da bir eğitim sürecinden geçmiştir.

 

ODTÜ’deki akademik sürecine ek olarak ISST (International Society of Schema Therapy) kapsamında Şema Terapi sertifikasyon programına devam etmiş; tamamladığı teorik ve süpervizyon süreci kapsamında ISST’den onaylı Şema Terapisti ünvanını almıştır. Tez çalışmalarını özellikle psikoterapi, süpervizyon, terapötik ilişki ve şema teori üzerine yazmış olan Dr. Köse Karaca halen İstanbul Arel Üniversitesi doktora programında yardımcı doçent olarak şema terapi ve süpervizyon dersleri vererek terapist yetiştirmektedir. Bu zamana kadar Aile-çift terapisi ve cinsellik ile de birçok eğitime katılmış olan Dr. Köse Karaca, şema terapi, psikodinamik yaklaşım ve bilişsel davranışçı terapinin içinde olduğu eklektik bir modelle hastalarını takip etmekte; kişiye ve geliş nedenlerine göre en uygun şekilde bu modelleri uygulamaktadır.

Yetişkin bireysel psikoterapisinde bu zamana kadar birçok vaka ile çalışmış olan Dr. Köse Karaca, Gayrettepe’deki ofisinde özellikle depresyon, bipolar bozukluk, kaygı bozuklukları, panik atak, fobiler, yeme bozuklukları, travma, kişilik bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, psikosomatik yakınmalar, yas, öfke, stres, ilişki problemleri ve kişisel farkındalık alanlarında görüşmelere devam etmektedir.

bahar_kose_karaca_4

bos alan

Uzman Psikolog

bos alan

Uzman Psikolog

bos alan

İletişim/Organizasyon